Trakų Vokės dvaras

Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Adresas: Trakų Vokės dvaras, Vilnius 02232
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 2762
51
Trakų Vokės Dvaras įsikūręs prie Vokės upės ir nuo 19 a. vidurio priklauso grafams Tiškeviciams, kurie jį pirko iš Trakų maršalkos Liudviko Dombrovskio. Valdant Tiškeviciams, buvo užveistas parkas, iškasti prūdai, kuriuose auginamos seliavos ir kitos vertingų rūšių žuvys. Rūmai pritaikyti vietos reljefui ir puikiai dera su gamtovaizdžiu.
Prabangūs rūmai buvo, aptverti plytų tvora su pseudogotikinio-rytietiško stiliaus vartais ir urnomis, prie vartų sargo-šveicoriaus namelis. Rūmai puošti aštuoniomis skulptūromis, prieangis - gipso skydu su Lelyvų herbu. Prieškambaris paremtas keturiomis kolonomis ir nuo jo tęsėsi galerija, kurioje, be puikių baldų, kabėjo įvairūs Suchodolskio paveikslai. Visos rūmų sienos buvo nukabinėtos žinomų dailininkų paveikslais, vertingomis drobėmis iš Paryžiaus, kabojo aštuoni dideli kilimai iš Chodkevičių manufaktūros su kaimo ir Europos miestų vaizdais. Didžiuliame 16 hektarų parke buvo žolynai, altanos, šiltnamis, pavėsine, statulos, sudėtinga vandens sistema ir daugybė kitų nuostabių kūrinių.

Dabar prie dvaro rengiami įvairūs renginiai. Dvaro viduje galima apžiūrėti įvairių planerų tapybos darbus. Galima užsisakyti ekskursiją, kurios metu pasakojama visa dvaro istorija.

Dėl patekimo į Dvaro vidų ar dėl ekskursijų reikia iš anksto susitarti. Telefonas pasiteiravimui: 8683 92998

Žemėlapis: