Anykščių regioninio parko "Gečionių" botaninis draustinis

Šalis: Lietuva
Miestas: Anykščiai
Adresas: Gečionys, Anykščių rajono savivaldybė, Utenos apskritis
Telefonas: Specialistai (8 381) 512 27
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 3520
42
"Anykščių regioninio parko "Gečionių" botaninis draustinis įsteigtas išsaugoti etalonines plačialapių ir mišrių miškų bendrijas su ąžuolu, uosiu, egle, klevu bei į Lietuvos raudonąją knygą įrašytomis augalų, grybų ir paukščių rūšimis. Anykščių regioniniame parke ąžuolų pasitaiko retai, didžiausi ąžuolynų fragmentai išlikę būtent Gečionių miške. Ąžuolai čia stambūs, vidutinis skersmuo apie 0,5 m. Ąžuolynuose auga itin įvairi augalija, specifinės grybų rūšys. Kartu su ąžuolais auga drebulės, eglės, klevai, nedideli ploteliai uosynų bei liepynų.
Gečionių botaninis draustinis yra labai reto Lietuvoje grybo – šakotojo sėdžio (Dendropolyporus umbellatus) augimvietė. Šio grybo vaisiakūniai dideli ir gali sverti net kelis kilogramus. Čia rasta ir nemaža kerpių – plačiosios platužės (Lobaria pulmonaria L.) populiacija. Žolinėje dangoje auganti didžioji dantenė (Circaea lutetiana L.) taip pat retas augalas, čia gausiai auga ir gegužraibinių (Orchidaceae) šeimos augalai: baltijinės gegūnės (Dactylorhiza fuchsii), raudonosios gegūnės (Dactylorhiza incarnata) ir kt.
Gečionių botaninis draustinis užima 136,3 ha plotą, jis yra Anykščių miškų urėdijos Gečionių miško 41, 42, 43 kvartaluose."

Anykščių regioninio parko direkcija:
J. Biliūno 55, LT-29110, Anykščiai ;
Faks. (8 381) 507 39.

Žemėlapis: