Anykščių regioninio parko "Vilkatėnų" botaninis draustinis

Šalis: Lietuva
Miestas: Anykščiai
Adresas: J. Biliūno g. 55 (Anykščių regioninio parko direkcija)
Telefonas: Specialistai (8 381) 512 27
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 4925
41
"Anykščių regioninio parko "Vilkatėnų" botaninis draustinis įsteigtas išsaugoti Šventosios senvages ir miško augalijos bendrijas su įrašytomis į Lietuvos raudonąją knygą rūšimis.
Tai pats turtingiausias retaisiais augalais botaninis draustinis. Vilkatėnų miškas įdomus floristiniu požiūriu. Tikras šio miško papuošalas pavasarį – vėjalandės šilagėlės (Pulsatilla patens (L.) Mill). Čia auga miškinės žiomenės (Dracocephalum ruyshana L.). Šiame draustinyje auganti miškinė plikaplaiskė (Neottianthe cuculata (L.) Schltr.) yra viena iš Lietuvoje sparčiausiai nykstančių gegužraibinių rūšių. Dabar žinomos vos 6 rūšies populiacijos, iš kurių 4 palyginti gausios ir gyvybingos auga Anykščių regioniniame parke.
Nemažiau svarbesnė šio draustinio vertybė yra Šventosios upės senvagės. Tai pailgi ežeriukai, kuriuose dvi į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos rūšys – plūduriuojantysis sklenduonis (Ricciocarpos natans (L.) Corda) ir gležnalapė nertis (Ceratophyllum submersum L.).
Tyrimų duomenimis, šiame draustinyje rasta ir retų grybų – kūginių briedžiukų, geltonųjų piengrybių, auksaviršių ūmėdžių ir kt.
Draustinis užima 110,9 ha plotą, Vilkatėnų miško Anykščių miškų urėdijos Kavarsko girininkijos 185, 189 bei 191 kvartalus."

Vieta: Vilkatėnų miškas, Kavarsko girininkija;
Faks. (8 381) 507 39

Žemėlapis: