”Uošvės liežuvis” Lėvens tvenkinyje (Kupiškio mariose)

Šalis: Lietuva
Miestas: Kupiškis
Adresas: Viena sala yra netoli Kupiškio,šalia pagrindinės Akštupėnų poilsiavietės.Kita sala yra Bagdonių k.
Telefonas: (8 459) 35500
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 6866
44
"Lėvens tvenkinio (Kupiškio marių) sala Uošvės liežuvis. Pajuodupės kaimo ribose Lėvens upę ir Pajuodupės upelį skyrė pusiasalis. 1984 metais užtvenkus Lėvens upę susidarė trečias pagal dydį Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys (Kupiškio marios), tačiau buvęs pusiasalis išliko. Vėliau, iškasus dirbtinį kanalą, pusiasalis virto sala, kurios plotas -- 8,97 ha.
Praėjus ketveriems metams po Lėvens užtvankos įrengimo, 1988 m. Uošvės Liežuvyje kaunietis miškininkas Steponas Maculevičius su didžiuliu entuziazmu ėmėsi kurti Gamtos laboratoriją. Gavus nemažai lėšų iš tuometinės Melioracijos ir vandens ūkio ministerijos, prasidėjo aplinkos tvarkymo darbai, pradėta įgyvendinti idėja saloje pasodinti 88 rūšių medžius.
2010 metai.
Viena iš teritorijų - Uošvės Liežuvio dendroparkas. Nutiestas patogus privažiavimas, įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, pagrindinis takas ir dviračių takai, pastatytos pavėsinės, suoliukai, nuo kurių galima grožėtis mariomis. Numatyta vieta renginiams.
Uošvės Liežuvį jau pamėgo ne tik kupiškėnai. Savo sąskrydį jame rengė Lietuvos žurnalistų sąjunga, šventėn rinkosi Lietuvos baikeriai ir jų svečiai iš užsienio šalių."

savivaldybe@kupiskis.lt

Žemėlapis: