Verkių regioninis parkas

Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Adresas: Žaliųjų ežerų g. 53
Telefonas: +370 5 272 9834
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 8552
51
Verkių regioninis parkas, tai vietovės, kurios pritraukia didelį vilniečių ir miesto svečių dėmesį. Ant Neries kranto stūksantis Verkių dvaras, šalia įsikūrusi Verkių regioninio parko direkcija, tai klasicistinis rūmų kompleksas, supamas parko. Čia vyksta daug renginių, švenčiamos valstybinės šventės. Prie Verkių rūmų prasideda savaitgalio žygiai po regioninį parką ir kitas Vilniaus miesto apylinkes. Žygiai organizuojami tiek pėsčiomis, tiek dviračiais. Vienas iš pažintinių takų vingiuoja kalvotu Žaliųjų ežerų tarpuežeriu. Keliaudami Verkių rūmų parko takais susipažinsite su kraštovaizdžio architektūros vertybėmis bei ornitologiniu taku.
Su religinėmis vertybėmis galima susipažinti keliaujant Kryžiaus keliu. Vilniaus Kalvarijos – ypatingas architektūrinis-urbanistinis ansamblis, atkartojantis Kryžiaus kelią ir įsiliejantis į natūralų kraštovaizdį, kuris pritraukia daug užsienio svečių, piligrimų.
Kryžiaus kelio ilgis – 7 km. Tai Didžiosios Kalvarijos su 35 stotimis (stacijomis): 19 mūrinių koplytėlių, 7 mediniais vartais, 1 mūriniais vartais, mediniu tilteliu per Cedrono (Baltupio) upelį ir ant jo stovinčia koplytėle bei Šv. Kryžiaus atradimo (Kalvarijų) bažnyčia. Daugelio mėgstama trumpesnė kelio atkarpa (apie 2 km), vadinama Mažosiomis Kalvarijomis.
Ansamblio dominantė – Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia – simbolinis Golgotos kalnas. Šalia Kryžiaus kelio, netoli XIII stoties, gilioje griovoje teka Verkių regioniniame parke vienas didžiausių ir įdomiausių stebuklingas šaltinis. Švarų šaltinio vandenį nuo seno geria vilniečiai bei atvykstantys maldininkai, tikima, jog jis turi gydomųjų galių.

Toliau keliaujant Neries paupiu, galima sustoti ir pailsėti istoriniame malūne, kuris gyvuoja jau daugiau kaip 150 metų. Čia įsikūręs restoranas „Vandens malūnas“, kur ypatingas dėmesys skiriamas ne tik kultūriniam, bet ir kulinariniam paveldui. Senieji malūno mechanizmai yra išsaugoti ir panaudoti restorano interjere. Lankytojai gali grožėtis natūraliai susiformavusiu vandens malūno kriokliu.


Žemėlapis: