Vingio parkas

Šalis: Lietuva
Miestas: Vilnius
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 100
Lankytojų įvertinimas:
Peržiūrėta: 4997
41
Neries upės vingyje 160-ies hektarų plote įsikūręs Vingio parkas. 15 – 16 amžiuje jis priklausė Radviloms, vėliau – vyskupui Ignui Masalskiui, dar vėliau – Vilniaus generalgubernatoriui Leontijui Beningsenui, kuris pasistatė pušyne puošnius vasaros rūmus. 1919 metais atgimus Vilniaus universitetui, buvusio dvaro rūmuose Vingio parke buvo įkurtas Botanikos sodas. Ir nors 20 amžiaus viduryje sodą nuniokojo potvynis ir karas, bet mažoji dalis jo išliko, kita dalis perkelta į Kairėnus.

Vingio parke įrengti du įėjimai iš M. K. Čiurlionio ir iš Birutės gatvės. Netoli nuo įėjimo į Vingio parką iš M. K. Čiurlionio gatvės pusės stovi klasicistinė koplyčia, o šalia jos yra vokiečių karių kapai.

Vingio parkas – mėgstama vilniečių pasivaikščiojimų, pasivažinėjimų dviračiais, riedučiais vieta. Parką pamėgę ir sportininkai. Parko centre esančioje estradoje vyksta įvairūs koncertai, renginiai, šventės. Vasaros metu parkas pagyvėja, jo centre veikia vaikams skirti atrakcionai, kelios kavinės, sportinio inventoriaus nuomos punktas ir kt. Visai šalia yra įkurtas Vilniaus Universiteto Botanikos sodas, kurį taip pat galima aplankyti.Žemėlapis: